Суд

ЩО ТАКЕ КОНСТИТУЦІЙНА СКАРГА?

Про що:  У цій інструкції Ви дізнаєтесь про порядок та умови подання конституційної скарги до Конституційного Суду України. Порядок та умови звернення до Конституційного Суду України (КСУ) визначені у Законі України «Про Конституційний Суд України». Перш за все, слід зазначити, що звернутись до КСУ можна у трьох формах: конституційного звернення, конституційного подання, конституційної скарги.  Про конституційне подання Ви можете дізнат...

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА КОРУПЦІЮ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ

У цій інструкції Ви дізнаєтесь про відповідальність за корупцію юридичних осіб.

ОСКАРЖЕННЯ ДО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ

Якщо вже вичерпані всі можливі методи оскарження (до керівника органу, в якого ви запитували інформацію, або вищого щодо нього органу чи до прокуратури), Ви маєте право оскаржити порушене право про доступ до публічної інформації до суду.

НОВА КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА КОРУПЦІЮ

4 червня 2014 року набули чинності зміни до Кримінального кодексу України, які суттєво змінили та посилили види покарання за корупцію.

ЩО ТАКЕ КОНСТИТУЦІЙНЕ ПОДАННЯ

У цій інструкції Ви дізнаєтесь про порядок підготовки та необхідні умови для конституційного подання до Конституційного Суду України.

ЩО ТАКЕ КОНСТИТУЦІЙНЕ ЗВЕРНЕННЯ?

У цій інструкції Ви дізнаєтесь про порядок та умови подання конституційного звернення до Конституційного Суду України.

СКАРГА НА СУДДЮ: ВІД ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДО ЗВІЛЬНЕННЯ

Ви дізнаєтеся, на які дії судді і куди можна поскаржитися, як це зробити, до якої відповідальності можуть притягнути суддю.

КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА КОРУПЦІЮ

За корупцію в Україні передбачена дисциплінарна, адміністративна та кримінальна відповідальність.

ПОРЯДОК ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ З ЦИВІЛЬНИМ ПОЗОВОМ

Ваші права чи інтереси порушені фізичною чи юридичною особою? Звернення до органів виконавчої влади чи місцевого самоврядування не допомогли вирішити вашу проблему? Треба звертатися до суду. Як це зробити?

АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МАЄ ЗАХИСТИТИ ВІД СВАВІЛЛЯ ЧИНОВНИКІВ

Як судитися з державою? В чому особливість подачі позову саме до адміністративного суду? І чи може суд з власної ініціативи збирати докази на підтвердження винуватості чиновника? Хто повинен доказувати – позивач винуватість суб’єкту владних повноважень, або останній – свою невинуватість? Ці та інші питання розглянуті в цій Інструкції