Кількість переглядів: 2177
Про що:
З цієї інструкції ви дізнаєтесь про так званих "посередників" при отриманні віз в країни Шенгенської угоди.
Хто такі посередники?
Оскільки громадяни України, які хочуть отримати візу на в'їзд до країн Шенгенської угоди, мають пройти визначений перелік процедур, передбачений Візовим кодексом Європейського союзу, знайти вільний слот для подачі документів у ситуації, коли вони часто не є у наявності, витримати довгі черги, зібрати пакет необхідних документів, оплатити візовий збір тощо. Тому за можливістю, багато хто хоче звести до мінімуму контакти з тим, що він або вона вважає бюрократією та даремним витрачанням часу.
Цим вдало користуються «сірі» посередники, які пропонують отримати візу в зручний короткий термін, а також оформлення всіх документів та звільнення від біганини кабінетами, або заповнення за вас візової заяви та необхідних документів. Щоправда, такі послуги коштують в рази дорожче, ніж звичайна процедура. Та і візові відділи посольств країн ЄС настійливо рекомендують утриматися від “порад” третіх осіб, наголошуючи, що посольства не співпрацюють з жодними сторонніми консультаційними агенціями та на тому, що сторонні консультанти не знають правил роботи візового відділу, тому не можуть дати адекватної консультації.
Чим загрожує використання "послуг" посередників?
Посередники часто створюють проблеми в подальшому для наших співгромадян. Зокрема, якщо ви погодились на "консультацію" біля будівлі посольства, під час якої вам за гроші заповнили візову заяву та пообіцяли, що ви отримаєте візу, це є вельми сумнівною послугою, оскільки ніхто не має права гарантувати Вам отримання візи, а "професійно" заповнена анкета не є автоматичною запорукою отримання візи. Ви самі повністю несете відповідальність за інформацію, вказану у поданій Вами візовій заяві. Посольства надають всі пояснення щодо заповнення анкет ми на їх веб-сторінках і на дошках об'яв, що зазвичай знаходяться біля візового відділу.
Також часто трапляється так, що візи видаються з порушенням правил та підробкою документів. Незважаючи на те, що сфальсифіковані або підробні документи автоматично призводять до негативного рішення щодо вашої візової заяви, поширеною є ситуація, коли мета реальної подорожі та мета поїздки, задля якої видана віза, не співпадають. Приміром, посередники можуть оформити так звану "бізнес-візу" за фіктивними запрошеннями від бізнес-партнерів тієї чи іншої країни, які дуже складно буде підтвердити під час проходження прикордонного контролю. В результаті – проблеми на кордоні, відмова у в'їзді, або навіть депортація, якщо неспівпадіння мети поїздки реальній меті виявиться під час перетину внутрішніх кордонів Шенгену, та занесення до «чорного списку»консульства тієї чи іншої держави.
Слід нагадати, що письмове запрошення має містити такі пункти:
a) для запрошеної особи: ім'я та прізвище, дату народження, стать, громадянство, номер документа, що посвідчує особу, час і мету подорожі, кількість в'їздів та імена неповнолітніх дітей, які подорожують із запрошеною особою;
b) для приватної особи, яка запрошує: ім'я, прізвище та адресу;
c) для юридичної особи, товариства або організації, що запрошує: повну назву та адресу, а також:Що треба робити, щоб подібні негативні наслідки не настали?
Задля того, аби уникнути таких проблем, варто звертатися до візових центрів або туристичних фірм, які акредитовані при консульствах. Детально перевіряйте всю інформацію про установу, до якої звертаєтеся. Ігноруйте пропозиції отримати візу «без документів» або «без довідки з роботи». Зазвичай така пропозиція означає виготовлення «липових» документів. В українському законодавстві такі дії караються законом. У жодному разі не користуйтеся фальшивими довідками, які часто пропонують. До того ж, якщо службовці консульства виявлять штучно підготовані документи, можна отримати відмову в одержанні візи і в подальшому стосунки з Шенгеном будуть напружені.
Якщо у Вас перед поданням візової заяви виникають запитання, прохання звертатися безпосередньодо посольства тієї чи іншої країни. Докладна інформація зазвичай викладається також на веб-сторінках посольств. Якщо після ознайомлення з інформацією на веб-сторінках у вас залишаться запитання, краще напишіть електронного листа чи іншим чином зв'яжіться з посольством.
Нормативно-правова база:
Угода між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 18.06.2007 року
Візовий кодекс Європейського Союзу (неофіційний переклад українською мовою, здійснений ГО «Європа без бар’єрів» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», гіперпосилання:http://eu.prostir.ua)
Посилання