Громадська активність

ЯК ДІЗНАТИСЬ ЧИ БОРЕТЬСЯ ВЛАДА З КОРУПЦІЄЮ

Діяльність органів влади стосовно протидії корупції повинна бути максимально прозорою та інформація про це – максимально доступною. Ви можете дізнатись про компетенцію суб'єктів, які здійснюють заходи щодо запобігання і протидії, звернувшись відповідно до таких органів. Знайте, що Вам не може бути відмовлено в наданні доступу до такої інформації.

ЯК ПРОВОДИТИ ГРОМАДСЬКУ АНТИКОРУПЦІЙНУ ЕКСПЕРТИЗУ

Громадська антикорупційна експертиза – чи не єдиний дієвий метод контролю за нормативно-правовими актами, які можуть містити вигідні для посадовців прогалини та положення, що сприяють корупційним правопорушенням.

ЯК ОСКАРЖИТИ ПОРУШЕННЯ ПРАВА ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ КЕРІВНИКУ ОРГАНУ, В ЯКОГО ЗАПИТУВАЛИ ІНФОРМАЦІЮ

Якщо Ви вважаєте, що органи виконавчої влади порушили Ваші права, тоді Ви маєте право для початку надіслати скаргу на дії органу (керівника органу) або посадової особи на ім’я керівника вищого органу виконавчої влади.

ЯК ДОНЕСТИ ДО ВЛАДИ СВОЇ ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ

Громадські активісти можуть надавати свої пропозиції щодо законодавчого врегулювання питань у різних сферах діяльності (надання адміністративних послуг, земельні відносини, державні закупівлі тощо). Як це зробити?

ЯК ОСКАРЖИТИ ПОРУШЕННЯ ПРАВА ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ УПОВНОВАЖЕНОМУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ З ПРАВ ЛЮДИНИ

Дізнайтеся, чому інститут оскарження порушеного права на доступ до публічної інформації до омбудсмана є корисним замінником звернення до суду.

ТРИ МІСЯЦІ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Громадяни можуть звернутися до органів державної влади та місцевого самоврядування з електронними петиціями. Як це зробити?

МАСОВА АКЦІЯ НА ВУЛИЦІ: ЯК НЕ ПОРУШИТИ ЗАКОН

Про те, як організувати масовий захід, які потрібно подати документи і куди?

ЯК БОРОТИСЯ З КОРУПЦІЄЮ

Приєднатися до світової антикорупційної мережі або стати громадським антикорупціонером можна просто зараз. Якщо Ви завзята та наполеглива людина, якщо Ви дійсно хочете якісних змін в Україні - Ваш досвід та таланти можуть стати корисними для швидких змін в Україні у бік доброчесності.

ЯК, КОЛИ І КОМУ ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

З цієї Інструкції ви дізнаєтесь: в яких випадках слід повідомити про відомі факти корупційних діянь, до яких органів і організацій це можна робити і яким чином.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВА НА ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

В даній інструкції ви знайдете відповіді на питання, за що відповідає держслужбовець при наданні публічної інформації.

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ, ЩОБ ОТРИМАТИ ПУБЛІЧНУ ІНФОРМАЦІЮ

Для того, щоб уникнути відмови у наданні інформації, слід знати - ЩО запитувати та ЯК саме необхідно запитувати. А в разі невідповіді, або отримання неповної відповіді - як і куди скаржитися?